• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP’li Özel’in patates oyununu üretici bozdu

CHP Grup Başkanvekili Özel’in “tanzim satış noktalarında satılan patatesler Suriye’den geliyor” iddiası üreticilerin tepkisine neden oldu. Ödemişli çiftçi, “Söylenenler asılsız. Buraya gelip gerçeği yerinde görebilir” diye konuştu.

CHP’li Özel’in patates oyununu üretici bozdu

18.2.2019

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in İstanbul, Ankara, Balıkesir ve diğer kentlerdeki tanzim satış noktalarında vatandaşlara uygun fiyatlarla satılan patateslerle ilgili ortaya attığı "Suriye'den geliyor" iddiası Tarım Kredi yetkilileri ve üreticiler tarafından yalanlandı. Üreticiler, "Atılan yalan yatsıya kadar bile yanmadı" diyerek tepkilerini dile getirdi. Halka uygun fiyata sebze-meyve satışı yapan tanzim satış noktalarını hedef alan CHP Grup Başkanvekili Özel'e karşı yerli üreticilerin yanı sıra sektör yetkilileri de seslerini yükseltti.

SIKINTI YAŞANMAZ
Yeni Asır'ın görüştüğü Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Müdürü Mücahit Asalıoğlu, Türkiye'deki tanzim satış mağazalarında satılan ürünlerin Türkiye'den karşılandığını vurguladı. Patatesin başkenti olarak görülen İzmir Ödemiş'te soruları yanıtlayan Asalıoğlu, tüm Türkiye'nin patates ihtiyacının karşılanması konusunda hiçbir sıkıntılarının olmadığının altını çizdi. Asalıoğlu tanzim satış noktalarına ayrıca patates verdikleri için de memnun olduklarını söyledi. Bu arada Niğde'den günde 6 kamyon patatesin tanzim satış noktalarına gönderileceği belirtildi.

BALIKESİR'DE 2. TANZİM SATIŞ MAĞAZASI AÇILDI
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Toplu Taşıma Merkezinden sonra ikinci tanzim satış mağazasını dün Toygar mahallesinde açtı. 'Üreticiden, Tüketiciye Doğrudan Sebze' sloganıyla açılan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tanzim satış merkezlerinde patates 2 TL, soğan 2 TL, domates 3 TL, marul 2 TL, beyaz lahana 4 TL, kırmızı lahana 3 TL, karnabahar 3,5 TL'den satışa sunuluyor.

Fetih ŞENDİL

CHP’li Özel’in patates oyununu üretici bozdu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.