• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tıp Bayramı’nda ek gösterge müjdesi

Tıp Bayramı’nda ek gösterge müjdesi
Giriş Tarihi: 15.3.2019

Başkan , ’ni dün törenle hizmete açtı. Şehir hastanelerinden en çok yapılmasına karşı çıkanların faydalanacağını söyleyen Erdoğan, hemşire, polis ve öğretmenlere 3600 ek gösterge müjdesi de verdi.

Bilkent'te bulunan 3 bin 804 yatak kapasiteli dev Ankara Şehir Hastanesi'nin açılış töreni Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. Açılışta konuşan Başkan Erdoğan, önemli mesajlar verdi. Sağlıkta şiddet konusuna değinen Erdoğan, "Sağlık çalışanlarımıza yönelik zaman zaman duyduğumuz saldırıların asla affedilir, hafife alınır bir tarafı yoktur. Sağlık çalışanlarımızın sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti gösterdik, gösteriyoruz. Son olarak polis ve öğretmenlerimizle birlikte hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi burada tekrar ifade etmek istiyorum. İnşallah seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur" dedi.

ESKİ TÜRKİYE'NİN HALİ
Eski Türkiye'de en çok iç acıtan konulardan birinin sağlık sisteminin yetersizlikleri yüzünden ortaya çıkan vahim görüntüler olduğunu aktaran Recep Tayyip Erdoğan, "Hastanelerimiz adeta dökülüyordu. Vatandaşımız doktora ulaşana kadar öyle eziyet çekiyordu ki sağlam bile olsa hastalığı tavan yapıyordu. Ülkemizdeki mevcut bin 156 hastanenin büyük bölümünü yeniden olmak üzere toplam bin 282 hastane inşa ettik. Birinci basamak sağlık kuruluşlarımızın sayısı 8 bin 852 ilave ile 15 bin 920'yi buldu. Hastanelerimizdeki yatak kapasitesini 136 bin ilave ile 239 binin üzerine çıkardık. Sağlık çalışanlarımızın sayısını 550 bin ilave ile bir milyon 17 bine yükselttik. Doktor ve hemşire sayısından MR, tomografi ve diyaliz gibi teknik araç-gereçlere kadar her alanda çok büyük artışlara imza attık. 1 milyon 250 bin vatandaşımıza evde sağlık hizmeti verebilen bir ülke haline geldik. Dünyada bunun benzeri yok" ifadelerini kullandı.

HAYALİM GERÇEK OLDU
Şehir hastaneleri projesinin belediye başkanlığı yaptığı dönemden beri hayali olduğunu kaydeden Başkan Erdoğan, "Bu hastanelerimizin en önemli özelliği de çağımızın en yaygın ve ölümcül hastalığı haline gelen kanser tedavisinde açtığı çığırdır. Kanser tedavileri bu hastanelerimizde yerli ve milli çözümler sayesinde ileri yöntem ve uygun maliyetle gerçekleştiriliyor. İşletme modeliyle diğerlerinden ayıran başka özellik de teknolojisini sürekli güncel tutacak olması" diye konuştu.


CUMHUR İTTİFAKI'NDAN İZMİR'DE DEV MİTİNG
AK PARTİ ve MHP İzmir İl Teşkilatları, 17 Mart tarihinde Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirilecek miting için hazırlıklarını son hızıyla sürdürüyor. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ilk kez birlikte sesleneceği miting saat 13.30'da başlayacak. Erdoğan ve Bahçeli'nin Cumhuriyet tarihinin en büyük meydan mitingi olan İstanbul Yenikapı'daki gibi İzmir'de de geniş katılımlı dev bir miting düzenlemeyi hedefledikleri öğrenilirken, Gündoğdu Meydanı'ndaki miting alanına Yenikapı'dakine benzer bir platform kurulacak. Erdoğan ile Bahçeli'nin konuşma yapacağı sahnenin her iki tarafına da dev ekranlar yerleştirilecek. Mitingi izlemeye gelen İzmirlilere, siyasi parti bayrakları yerine 100 bin Türk bayrağı dağıtılacak ve ücretsiz su verilecek. Gündoğdu Meydanı'na bakan binalara da Erdoğan ile Bahçeli'nin fotoğraflarının yanı sıra Cumhur İttifakı ile ilgili mesajların yer aldığı pankartlar asılacak. Aynı zamanda İzmir Körfezi de teknelerle miting alanına dönüştürülecek.

'KARSI ÇIKANLAR EN ÇOK KULLANANLAR'
Türkiye'de yapılan her proje ve çalışmaya karşı çıkan bir kesim olduğunu ifade eden Başkan Erdoğan, "Bu kesim, şehir hastanelerine de şiddetle karşı çıkmışlardır. Bunlar köprü, otoyol, havalimanı, hastane, okullara karşı çıkarlar ama hepsini en çok kendileri kullanır. Şehir hastanelerimizden de en çok istemeyenler istifade edecek. Varsın öyle olsun bizim böyle bir derdimiz yok. Muhalefetin bir milletvekili de, 'yolları kemirerek, buzdolabı yalayarak beslenen dünya liderleriyle övünürler' diyyor. Milletinin geleceği için hayali, vizyonu olmayan işte böyle saçmalar, kin kusar" diye konuştu.

MANSUR YAVAŞ YORUMU: TENCERE YUVARLANDI KAPAĞINI BULDU
Başkan Erdoğan, Yenimahalle'de düzenlenen mitingde konuştu. Burada CHP'nin Ankara Büyükşehir adayı olan Mansur Yavaş ve adının karıştığı iddialarla ilgili konuşan Başkan Erdoğan, "Ankara'da sürekli kaybeden birini Büyükşehir adayı olarak gösterdiler. Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan bu zatı yine Ankara'ya dayattılar. Tencere yuvarlanır kapağını bulurmuş. Bay Kemal de gitti Büyükşehir'e tam kendisi gibi birini buldu. Nabza göre şerbet veren, doğuda bölücü, batıda Atatürkçü, Ankara'da ülkücü olan, her şekle giren bir bukalemun ittifakı oluşturdular. Türkiye daima iki zihniyetin, iki siyaset anlayışının mücadele sahası olarak geçmiştir. Bunlardan ilki AK Parti'nin temsil ettiği eser, yatırım, hizmet siyasetidir. Diğeri de CHP'nin temsil ettiği takoz siyasetidir. Bu dörtlü çete, bayrağımızı yakanlarla beraber. Ezanımıza tahammül edemeyenler bunlar. CHP sözcüsü 'Onlar düdükleri polise karşı öttürdü' diyor. Siz kimi aldatıyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

METİN BURMALI

Tıp Bayramı’nda ek gösterge müjdesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN