• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Doğaltaş sektörü Marble’da buluştu

Doğaltaş sektörü Marble’da buluştu

28.3.2019

İZFAŞ tarafından düzenlenen MARBLE İzmir Fuarı, binlerce sektör temsilcisinin katılımıyla açıldı.
25'inci kez düzenlenen MARBLE İzmir'in açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bu fuar 1 numaralı dünya fuarıdır" dedi. MARBLE İzmir Fuarı, 4 gün süresince Türkiye ile dünyanın her bölgesinden sektör profesyonelini Fuarİzmir'de ağırlayacak. Açılışa AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ve çok sayıda sektör temsilcisi de katıldı. Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, dünyanın üç büyük fuarından birinde olduklarını ifade ederek maden ihracatçılarının bir sanayici olarak zaman içerisinde daha görünür hale geldiğini söyledi. 2023 hedeflerine bu moral ve motivasyonla yürüdüklerini kaydeden Kaya, inadına ihracata devam ettiklerini belirterek "2023 hedeflerimizi gerçekleştireceğiz" dedi. Fuara bu yıl 209'u yabancı 1100'e yakın firma katılıyor.MADEN İHRACATÇILARINA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), işlenmiş doğal taş ve blok doğal taş kategorilerinde en çok ihracat yapan ilk 10 firmayı ödüllendirdi.
Basmane'deki Hilton Otel'de gerçekleşen ödül töreninde konuşan İMİB Başkanı Aydın Dinçer, "Madencilik sektörü çok ciddi istihdam, iş gücü ve bir ekonomik kaynak olarak görülmelidir" dedi.

NİDA ALADAĞ

Doğaltaş sektörü Marble’da buluştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.