• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bakan Albayrak: "Reform ve değişimin olduğu bir dönem başlıyor"

Bakan Albayrak: Reform ve değişimin olduğu bir dönem başlıyor

01.04.2019, 19:32

Seçimlerin ardından ekonomide yapısal reform dönemi başlıyor. Bakan Albayrak, ‘Ana gündemin ekonomide reform ve değişimin olduğu 4.5 yıl kesintisiz bir dönem başlıyor’ dedi. Yol haritası için gözler 8 Nisan’da....

Seçimlerin ardından ekonomide yapısal reform dönemi başlıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 4.5 yıl boyunca seçim olmayacağının altını çizerek, ana gündemin ekonomide reform ve değişim olduğunu vurguladı. Bankacılıktan vergi sistemine, enflasyondan finansmana kadar birçok alanda refah ve zenginliğin yol haritası devreye girecek. Ekonomide reform paketinin 8 Nisan'da açıklanması öngörülüyor. Nisan itibariyle, vergi sisteminde köklü değişiklikler, bankacılık sektörüne yönelik önemli adımlar dezenflasyon sürecini destekleyen yasal düzenlemeler, istihdamı güçlendirecek adımlar devreye girecek. 'Toplumsal refah' üzerine kurulu yapısal reformlar kapsamında yenilikçi üretim, istikrarlı büyüme, güçlü sanayi, yatırım, istihdam, kalkınmanın finansmanı önemli başlıklar olacak. Enflasyon ve faizlerin düşürülmesi için yeni mali tedbirler üzerinde çalışılacak.

ALBAYRAK: GÜNDEM EKONOMİ
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bizim için ana gündemin ekonomide reform ve değişimin olduğu 4.5 yıl kesintisiz bir dönem başlıyor. Seçimler ülkemize, milletimize, demokrasimize hayırlı olsun" dedi. Albayrak, Perşembe günü yaptığı açıklamada büyümeden enflasyona, finansmandan bankacılığa birçok alanda önemli yol haritası ortaya koyacaklarını, vakit kaybetmeden ekonomiyi daha ileriye taşıyacaklarını belirtti. 8 Nisan haftasına yetişmesi durumunda genel çerçeveyi açıklamayı düşündüklerini belirten Albayrak, yapısal reform ajandasındaki bazı başlıkları şöyle sıraladı:
-Türkıye'nin 250-300 milyar dolarlık ihracatı karşılayacak bir altyapı ve kapasitesi var. Reel sektörün ihtiyacı olan alanları sihirli dokunuşlarla realize etmemiz çok önemli. Sektörlerle ilgili çalışmalar yolda.
-Hal Yasası Meclis'e gelecek, sebze-meyve fiyatları düşecek.
-Konkordato süreçleri, sınıflandırma süreçleri üzerindeki çalışmalar devam edecek.
-Rekabetçi bir vergi sistemi ekonomi için hayati öneme sahip. Yazdan önce vergi reformunu belli noktaya getirmeyi amaçlıyoruz.

HAZAL ATEŞ - TAKVİM

Bakan Albayrak: "Reform ve değişimin olduğu bir dönem başlıyor" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN