• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bakan Albayrak'tan mesajı

Bakan Albayrak'tan IMF mesajı

14.04.2019, 10:50 Güncelleme Tarihi: 14.04.2019,11:02

G20-Dünya -Uluslararası toplantılarına katılan , ABD'li mevkidaşı ile görştü. İki bakan ülkelerin arasındaki işbirliğini artırma konusunda anlaşırken, Bakan Albayrak dünyaya mesaj verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, G20-Dünya Bankası-Uluslararası Para Fonu (IMF) toplantıları için gittiği Washington'da dünyanın önde gelen yatırım fonları, yabancı mevkidaşları ve uluslararası finans kurumlarıyla görüşmeler yaptı.

ALBAYRAK, ABD BAKANI İLE ANLAŞTI

Bakan Albayrak'ın perşembe günü gerçekleştirdiği bir diğer program ise JP Morgan tarafından düzenlenen yatırımcı toplantısı oldu. Bu toplantıda Albayrak, YEP hedefleri ve gerçekleşmeleri, Türkiye'nin borç yapısı, yeni reform paketi başta olmak üzere geniş kapsamlı bir sunum yaptı.

Resmi programlarında Türkiye'nin gündemdeki konulara bakışını anlatan Albayrak, çok önemli bazı görüşmeler gerçekleştirdi.

Bu görüşmelerin en önemlisi ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile yapılan görüşme oldu. Edinilen bilgiye göre, toplantıda iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğini artırma hedefine yönelik adımlar konuşuldu. Albayrak daha sonra cuma günü Fitch Kredi Derecelendirme Kuruluşu yetkilileri ile de bir toplantı yaptı.

DÜNYAYA IMF MESAJI

Albayrak, cuma günü son olarak Türkiye tarafından temsil edilen IMF ülke grubu yemeğinde, Avusturya, Belarus, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Kosova, Slovakya ve Slovenya'nın Finans Bakanları ile Merkez Bankası Başkanları'nı ağırladı.

Ayrıca soruları da yanıtlayan Albayrak, Türkiye'nin IMF'ye ihtiyacı olmadığı mesajını bir kez daha net bir şekilde ortaya koydu.

Bakan Albayrak'tan IMF mesajı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN