• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bu besinler fazla tüketildiğinde ölüme kadar götürüyor

Bu besinler fazla tüketildiğinde ölüme kadar götürüyor

20.04.2019, 10:32

Günlük hayatta severek tükettiğimiz besinlerin sağlığımıza faydaları olduğu gibi eğer bu besinleri tüketmede aşırıya kaçarsak vücudumuza yarardan çok zarar veriyor. Su, çikolata ve hatta kimi meyveler bile tüketimde fazla kaçtığımız zaman ölüme kadar bile götürebiliyor. Peki bu besinler normal tüketim miktarı nedir? Hangi ne ölçüde tüketilmeli? İşte detaylar...

SU

"Günlük olarak 2 litre su tüketmelisiniz" cümlesini artık hepimiz ezbere biliyoruz. Ancak bu miktarın 3 katını bir anda içerseniz böbrekleriniz arıtamayacak, iç organ ve beyin ödemine neden olacaktır.

Bu besinler fazla tüketildiğinde ölüme kadar götürüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN