• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Solucan gübresi ekstra gelir kapısı oldu

Solucan gübresi ekstra gelir kapısı oldu
Giriş Tarihi: 6.5.2019

Aydın'da pidecilik yapan Bülent Cünlü, solucan gübresi satarak aile ekonomisine katkı sağlıyor. Bir milyon 500 bin solucanı bulunan Cünlü, aylık olarak elde ettiği 600 kilogram gübreyi, kilogramı 3 ile 6 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuyor. İncirliova ilçesi Grenkova Mahallesi'nde yaşayan 43 yaşındaki Cünlü, ek iş olarak solucan gübresi üretimine yöneldi. Evindeki araba garajını, solucan bakımına uygun olarak düzenleyen Cünlü, kullanılmayan mobilya ve buzdolaplarında 200 bin solucan ile gübre üretimine geçti. Bir yılda, solucan sayısını 1 milyon 500 bine çıkaran Cünlü, solucanlarından aylık olarak elde ettiği 600 kilogram gübreyi, kilogramı 3 ile 6 lira arasında değişen fiyatlardan tarım sektörü temsilcilerine satarak, gelir elde etmeye başladı.

AMAÇ MARKALAŞMAK
Bu işi severek yaptığını kaydeden Cünlü, "Arkadaş tavsiye üzerine solucan gübresi üretmeye başladım. Solucan işine başladığım günden bu yana toplam 2 ton gübre elde ettim. Bu gübreleri ihtiyacı olan tarım sektörü temsilcilerine satıyorum. Aydın, tarım kenti olduğu için gübreyi satmakta da zorlanmıyorum. Amacım markalaşmak ve tesisleşmek" dedi.

MEHMET KAVAS

Solucan gübresi ekstra gelir kapısı oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN