• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da ilk gaz sevkiyatı ’ta

TürkAkım’da ilk gaz sevkiyatı 31 Aralık’ta
Giriş Tarihi: 15.5.2019

Rus enerji şirketi Gazprom'un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vitaliy Markelov, St. Petersburg'ta gazetecilere yaptığı açıklamada, TürkAkım'ın Türkiye'deki kara kısmında inşaatın yüzde 73'ünün tamamlandığını söyledi. TürkAkım'ın Türkiye'deki kara kısmının inşaatının Kasım ayında tamamlanmasının beklendiğini belirten Markelov, "Projenin deniz kısmı ve Rusya ayağı tamamlandı.
Projede ilk gaz sevkiyatının 31 Aralık'ta başlaması planlanıyor." dedi. Bu yıl keşiflere 1,2 milyar dolar ayırmayı planladıklarını ifade eden Markelov, "Bu miktarın 1,1 milyar doları Rusya'daki keşif çalışmaları için kullanılacak." diye konuştu.
Rus gazını Türkiye ve Avrupa'ya taşıyacak TürkAkım doğal gaz boru hattı, her biri yıllık 15,75 milyar metreküp kapasiteye sahip iki hattan oluşacak.

TürkAkım’da ilk gaz sevkiyatı 31 Aralık’ta haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN