• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Think Tank, bölge için stratejiler üretecek

EGİAD Think Tank, bölge için stratejiler üretecek
Giriş Tarihi: 16.5.2019

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) yönetimi, düzenlenen toplantıda Milli Mücadelenin başlamasının 100'üncü yılını kutlarken, Ege Bölgesinde ilk kez kurmuş oldukları düşünce kuruluşu Think Tank'in tanıtımını gerçekleştirdi. Etkinlikte Nobel Barış Ödülü sahibi Büyükelçi Ahmet Üzümcü de "Uluslararası Güvenlik ve Silahsızlanma Alanında Sivil Toplumun Rolü" konusunda konuşma yaptı.
Tamamen ekonomi ve iş dünyası odaklı bir yaklaşımla bilgi ve faydalı içerik üretmek amacıyla kurulduğu belirtilen EGİAD Think Tank, bölgenin ilk düşünce kuruluşu oldu. EGİAD Başkanı Mustafa Aslan, "Öncelikle İzmir'in ve Ege Bölgesinin ve bu yolla ülkemizin daha güçlü, daha dinamik ve refah seviyesi daha yüksek bir hale getirilmesine yardımcı olmak için eldeki sorunlara çözümler önermeyi, geleceğe dair stratejiler belirlemeyi hedefleyen bir araştırma platformu olacağız" dedi.

DAHA ZENGİN İZMİR

Aslan, Ulu Önder Atatürk'ün açtığı yolda kararlıkla yürüyeceklerinin sözünü vererek, "Cumhuriyetimizin temel değerlerine sıkı sıkıya bağlı, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygılı Genç iş insanları olarak ekonomik ve sosyal kalkınmayı başarmak, ülkemizde yaşayan herkesin eğitim ve refah seviyesini yükseltmek için çalışmaya ve üretmeye aynı kararlılıkla devam edeceğimize söz veriyoruz" diye konuştu.

ÖNCELİĞİMİZ EKONOMİ

Önceliğin ekonomi olması gerektiğine dikkat çeken Aslan, şunları söyledi:

"Güzel ülkemiz, tarımıyla, sanayisiyle, büyük yatırımlarıyla, yarattığı teknolojilerle adından söz ettirmeli. Aldığı yabancı yatırımla, katma değeri yüksek ihracatıyla dikkat çekmelidir. Bizim artık gündemimize ekonomiyi, ihracatı ve üretimi almamız gerekmektedir."

MERT ALPDÜNDAR

EGİAD Think Tank, bölge için stratejiler üretecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN