• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tatilciler Çeşme ve ’a yöneldi

Tatilciler Çeşme ve Bodrum’a yöneldi
Giriş Tarihi: 16.5.2019

Antalya'daki pansiyon ve otellerdeki doluluk oranlarının 9 günlük Ramazan Bayramı tatili öncesinde yüzde 100'e ulaşmasının ardından, Antalya'daki acenteler rezervasyonları Ege ve İzmir'e kaydırmaya başladı.
Çeşme Otelciler Birliği (ÇEŞ- TOB) Başkanı Yakup Demir, "Olumsuz bir gelişme olmazsa Antalya başta olmak üzere Çeşme ve Bodrum'da son 10 yılın rekoru kırılacak" dedi. Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkınca otel rezervasyonlarında da adeta patlama yaşandı. Yerli ve yabancı turist rezervasyonlarının Antalya'daki doluluk nedeni ile Çeşme ve Bodrum'daki gözde tatil beldelerine yönlendirildiğini belirten Demir, "Antalya'da Mayıs ve Haziran'da rezervasyonlar dolmuş durumda. Yerli misafirlere rezervasyon veremiyorlar. Bu nedenle Ege ve İzmir'e rezervasyon kaydırması yapıyorlar.
Turizmde rekor sinyallerini de alıyoruz" dedi. Çeşme'nin gurbetçi bir kesim tarafından çok sevildiğini, gözde tatil ilçesindeki pansiyon ve otellerde de geçen yıl yüzde 20 civarında gurbetçi doluluğu olduğunu vurgulayan Demir,şunları söyledi:

SÜRPRİZ YAŞAYACAĞIZ

"Bu yıl bu rakamlar daha da yukarı çıkacak. Antalya'da yer bulunamıyor. Bodrum, Marmaris turistlerle dolmuş durumda. Geriye Batı Ege yani İzmir'den Çanakkale'ye uzanan bir kısım kalıyor. Bence bu sezon doluluk oranlarında da sürpriz yaşayacağız. Çeşme artık milyonları ağırlayan büyük bir turizm destinasyonu oldu."

METİN BURMALI

Tatilciler Çeşme ve Bodrum’a yöneldi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN