• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ne kadar? ?

Bayram ikramiyesi ne kadar? Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

29.05.2019, 12:57

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala merak edilen bir konu da geçtiğimiz yıl ödenmeye başlanan oluyor. 2019 yılında emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin ne kadar olduğu ve ne zaman ödeneceği gündemde sıkça araştırılıyor. Emekli bayram ikramiyeleriyle ilgili son gelişmeler haberimizde yer alıyor.

Emekliler için büyük fayda sağlayan bayram ikramiyesi için heyecanlı bekleyiş başladı. Geçtiğimiz yıl hem Ramazan Bayramı hem de Kurban Bayramı'nda ödenen emekli ikramiyelerinin 2019 yılında ne zaman verileceği ve ne kadar olacağı bilgilerini haberimizde derledik. Kimlerin bayram ikramiyesi alabileceğini de haberimizden öğrenebilirsiniz.

BAYRAM İKRAMİYESİ 2019 YILINDA NE KADAR?

Bayram ikramiyesinin tutarı geçen yıl çıkartılan yasayla sabit olarak belirlendi. İkramiyenin artırılabilmesi için yasa değişikliği gerekiyor. Dolayısıyla bu yıl da emekli ikramiyelerinde rakam 1000'er lirayı geçmeyecek.

2019 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Yaklaşık 12 milyon emeklinin merakla beklediği tarihi paylaşan Bakan Selçuk, Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 31 Mayıs 2019 Cuma günü ödeneceğini açıkladı. 31 Mayıs 2019 Cuma günü hesaplara yatırılacak olan ikramiye tutarının toplamda 10.7 milyar lira olduğunu belirten Bakan Selçuk, Emekli Sandığı emeklilerinin maaşlarının ise 1,2 ve 3 Haziran'da yatacağını ifade etti.KİMLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLİR?

- SSK, Bağ-Kur,
- Emekli Sandığı emeklileri,
- Şehit yakını ve gaziler,
- Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar,
- Geçici köy korucuları,
- Şeref aylığı sahipleri,
- Şampiyon sporcular,
- Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
- Terörden zarar gördüğü için aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.

Bayram ikramiyesi ne kadar? Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN