• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’dan o iddialara yalanlama

BDDK’dan o iddialara yalanlama

14.06.2019, 20:39 Güncelleme Tarihi: 14.06.2019,21:30

’dan yapılan açıklamada, “Onlarca kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğumuz iddiası gerçeği yansıtmıyor. Ekonomimizin itibarını kırabilecek yayınlar hakkında yasal yollara başvurulacağı tabiidir” denildi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sözcü'de yer alan​ "BDDK'dan 38 kişiye suç duyurusu" başlıklı haberi yalanladı. BDDK'dan yapılan açıklamada, "Onlarca kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğumuz iddiası gerçeği yansıtmıyor. Ekonomimizin itibarını kırabilecek yayınlar hakkında yasal yollara başvurulacağı tabiidir. " denildi. SPK'dan yapılan açıklamada ise "Piyasalarda tedirginliğe ve yatırımcıların zarara uğramasına çalışıldığı tespit edilmiştir" denildi.

SÖZCÜ'DEN SKANDAL HABER

Sözcü Gazetesi'nde yer alan haberde ​Bloomberg'te yayınlanan 'ekonomik kriz ve döviz' haberi sonrası BDDK harekete geçtiği iddia edilmiş, içerisinde, haberi yapan gazeteciler, sanatçı ve ekonomistlerin de olduğu 38 kişi hakkında devletinin ekonomik düzen ve istikrarını hedef aldıkları gerekçesiyle dava açıldığı öne sürülmüştü.

BDDK’dan o iddialara yalanlama haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN