• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Küresel gelişmeleri çok iyi okumalıyız”

“Küresel gelişmeleri çok iyi okumalıyız”
Giriş Tarihi: 11.8.2019

ABD ve Çin arasındaki rekabet ve sonuçlarını değerlendiren Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar "ABD Başkanı tarafından ithal edilen 300 milyar dolarlık Çin mallarına Eylül ayında yüzde 10 oranında vergi konulacağı açıklandı. Trump, düşük değerli dolar aracılığıyla hem ABD'nin ihracatını artırmak hem de ithalatını azaltmak istiyor" dedi. Çin'in de ticari anlamda giderek agresifleştiğini belirten Yorgancılar, "Dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki ticaret ve kur savaşları tüm dünyayı etkileyecek. Ticaret kartları yeniden dağıtılacak. Bu gelişmeler ülkeleri düşük kur politikası uygulamaya itecek, fiyat rekabeti yoğunlaşacak. Ülkemizin hem ekonomi yönetimi hem de sanayici boyutundan bu yeni koşullara uyum sağlaması gerekiyor" diye konuştu.

“Küresel gelişmeleri çok iyi okumalıyız” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN