• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
  • İkindiye 23:55:00
  • BIST 78.384,78
    EURO 4,4760
    USD 3,8608
    GBP 3,8608
    CHF 3,8608
    JPY 3,8608

Güney Koreliler ilk kez Türk kirazını tadacak

Güney Koreliler ilk kez Türk kirazını tadacak
Giriş Tarihi: 12.8.2019

TÜRK meyvecilik tarihinde ilk kez Güney Kore'ye kiraz ihracatı gerçekleştirildi. Koreli yetkililer tarafından Alanar Alaşehir tesislerinde incelenen kirazlar, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk ve Bakanlık temsilcilerinin katıldığı törenle Seul'e doğru yola çıktı. Koreli yetkililer tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda, Güney Kore'ye sürdürülebilir ihracatın da yolu açıldı.

İHRACATA KATKI
TEKFEN Tarım Genel Müdürü Emrah İnce, "Girilemez denilen Çin pazarına girdik. Şimdi de Güney Kore pazarına soktuk" diye konuştu. Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk de, "Kirazımız daha çok rağbet görecek. Bu durum sadece kirazla sınırlı kalmayacak" dedi.

NERMİN UÇTU

Güney Koreliler ilk kez Türk kirazını tadacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN