• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

turizmi teleferikle uçacak

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezleri arasındaki Fethiye- Hava Oyunları ve Rekreasyon Merkezi önümüzdeki yıl sonunda hizmete girecek.

Babadağ turizmi teleferikle uçacak
Giriş Tarihi: 13.8.2019

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezleri arasındaki Fethiye-Babadağ Hava Oyunları ve Rekreasyon Merkezi önümüzdeki yıl sonunda hizmete girecek. 200 milyon liralık Babadağ Teleferik projesinde sona yaklaşılıyor. Kafe ve restoranların oyun alanları, amfi tiyatrosu, yapay göletleri ile Türkiye ve dünyanın en önemli Hava Oyunları ve Rekreasyon Merkezi haline getirilecek Babadağ'da kalkış istasyonu için yer değişikliği ön izni bekleniyor.

DÜNYA HARİKASI

Bu yıl 30 bini single (tekli), 160 bin tandem (ikili) uçuş beklenen Babadağ'da, teleferik projesinin hizmete girmesiyle ilk yıl 200 binin üzerinde çıkış bekleniyor. Bunun da Türkiye turizmine ve ekonomisine büyük katkı sağlaması hesap ediliyor. Projenin yapımını üstlenen Kır Tur Şirketi yetkilileri, kalkış istasyonu için ilgili bakanlıklardan istenen yer değişikliğinin ön izin çalışmalarının 45 günde biteceğini söyledi. Babadağ'ın 1200 metrelik ara istasyonu teleferik montaj çalışmaları devam ederken; bu montajların 2 ayda tamamlanabileceği kaydedildi. Kalkıştan itibaren 1200 ve 1700 pistleri arasında 2 etaplık çalışmanın sürdüğü ifade edilirken, uçuş pistleri yeniden düzenlendi ve Babadağ'a 1200 kişilik amfi tiyatro da yapılıyor. 1700 metre pistinde Fethiye tarafına bakan yere cam teras yapım çalışmaları son aşamaya gelirken, 800 metrekarelik biyolojik gölet bitti. Buraya Japonya'dan getirilen koyi balıkları bırakıldı.

ERDOĞAN CANKUŞ

Babadağ turizmi teleferikle uçacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA