• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Enerjide iş garantili yurtdışı eğitimi fırsatı

Enerjide iş garantili yurtdışı eğitimi fırsatı
Giriş Tarihi: 15.8.2019

Türkiye enerjide dışa bağımlılığı azaltmak, ülkedeki yerlileştirme ve know-how teknolojisini geliştirmek üzere 328 öğrenciyi daha yurt dışında eğitime gönderiyor.

Türkiye enerjide dışa bağımlılığı azaltmak, ülkedeki yerlileştirme ve know-how teknolojisini geliştirmek üzere 328 öğrenciyi daha yurt dışında eğitime gönderiyor. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarının kalifiye insan kaynağı ihtiyacını karşılamak için Milli Eğitim Bakanlığınca verilen YLSY Bursu ile toplam 328 öğrenci yurtdışında enerji alanında lisansüstü eğitim almaya hak kazanacak.

SEÇKİN KURUMLARDA

231'i nükleer enerji, 84'ü maden, 13'ü ise enerji verimliliği ve çevre alanlarında olmak üzere toplam 328 öğrenci ABD, Kanada, Avustralya, Avusturya, Finlandiya, İsveç, Belçika, İngiltere, Fransa, Almanya, Danimarka, İtalya, İspanya, Hollanda, Güney Kore, Japonya, Çin ve Rusya'nın da aralarında bulunduğu dünya sıralamasında ilk 500'e girmiş seçkin üniversitelerde yüksek lisans ve doktora eğitimi görecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı adına 23, Nükleer Düzenleme Kurumu adına 72, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu adına 65, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü adına 64, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü adına 15, Nadir Toprak Elementleri Araştırma Enstitüsü adına 5 ve Elektrik Üretim A.Ş. adına 84 öğrenci burs kapsamında eğitim görecek. Bursiyerler, yurt dışında resmi burslu veya kısmi burslu statüde öğrenim göreceği sürenin iki katı kadar mecburi hizmetle yükümlü olacak. Başvurular 7-26 Ağustos 2019 arasında alınacak. Kurumlar adına eğitim görecek öğrenciler mecburi hizmet yükümlülüklerini kariyer uzmanlığı kadrolarında yerine getirecek.

BARIŞ ŞİMŞEK

Enerjide iş garantili yurtdışı eğitimi fırsatı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN