• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’lere yatırım için şimdi en uygun zaman

OSB’lere yatırım için şimdi en uygun zaman
Giriş Tarihi: 15.8.2019

Ekonomide olumlu gelişmeler sürerken Organize Sanayi Bölgelerinin başkanları yatırımcılara çağrıda bulundu: “Bankalar da kredi faizlerini düşürüyor, yatırım iklimine girdik, bu fırsat iyi değerlendirilmeli”

2018 yılının ikinci yarısından itibaren yavaşlama eğilimi gösteren yatırımların, Merkez Bankası'nın faizi düşürmesi, dünyada da FED'in faiz indirimi sonrası oluşan ortam sayesinde eski hızına kavuşacağına dikkat çekildi. Durgun geçen bir yılın ardından yatırımların yeniden hareketlenmesini beklediklerini ifade eden İzmir'in önde gelen Organize Sanayi Bölgesi (OSB) başkanları, yatırımcılara "Bankalar da kredi faizlerini düşürüyor, yatırım iklimine girdik, bu fırsatı değerlendirmemiz gerek" çağrısında bulundu.

KOŞULLAR UYGUN

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, Merkez Bankası'nın faiz indirimine gitmesinin, dövizin uzunca bir süredir düşük ve stabil seyrinin, 2018'in ikinci yarısından itibaren girilen sıkıntılı süreçten sonra yatırım ve hareketlenme için uygun koşulları sağladığını düşündüğünü söyledi. Porsuk, "Yatırım için en uygun zamandayız. Görece düşük faiz imkanı ile kredi kullanımı, yine görece düşük ve sakin bir döviz ortamı yeni yatırımları teşvik ediyor. Bu anlamda ülkemizin en temel ihtiyacı olan üretim, hatta katma değerli üretim için yatırım planlarını dondurmuş, yatırım planı olup da adım atmaktan çekinen tüm yatırımcıları bu fırsatı değerlendirmeye, başta Türkiye'nin en büyük OSB'lerinden biri olan KOSBİ'de yatırıma çağırıyorum. Yatırım yapmak isteyene KOSBİ olarak her tür desteği vereceğimizi, OSB'mizin her türlü imkanını seferber edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

SİZİ ÖNE GEÇİRECEKTİR

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı (BAYOSB) Aydın Telseren ise durgunluk sırasında yapılan yatırımların, piyasa hareketlendiğinde rakiplere karşı avantaj sağlayacağını belirterek, şunları söyledi:

"O sebeple Merkez Bankası'nın faiz indirimi sonrası düşen kredi faizleri, doların 6 TL bandının altındaki dengeli seyri, enflasyonun görece düşüşü ile yatırımcı için en uygun zamanın şartlarını oluşturmuş bulunuyor. BAYOSB olarak bu dönemde bölgemizde süren yatırımlar hızlanırken, yeni yatırımcıların ilgisi de üzerimizde bulunuyor. Bu anlamda yeni yatırım planlayan, bu dönemi ülke ekonomisine yatırım katkısı vererek değerlendirmek isteyen tüm yatırımcıları bölgemize, BAYOSB'ye bekliyoruz."

TÜM YATIRIMCILARI BEKLİYORUZ

Tire Organize Sanayi Bölgesi (TOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler, TC Merkez Bankası'nın politika faizini 19,75'e çekmesi sonrası başta kamu bankaları olmak üzere bankaların kredi faiz oranlarında indirime gitmesinin, yatırımcının elini güçlendirdiğini ve yeni imkanlar yarattığını söyledi. Gürler, "Enflasyondaki düşüş eğilimi, doların yatay seyri, bununla beraber finansal koşulların kısmen iyileşmeye başladığı şu dönemde, Merkez Bankası'nın bu hamlesi, yatırımcıya yatırım planlarını harekete geçirme imkanı da yaratıyor. Sıkıntılı bir süreçten sonra ülkemizin potansiyelinde olan yüksek büyüme oranlarına yeniden ulaşmak için yapılması gereken, Endüstri 4.0 anlayışıyla, katma değerli üretim hedefli, modern tesis ve üretim yatırımlarına hız vermektir. Bu sebeple tüm yatırımcıları alt yapısı tamamlanmış, modern bir anlayışla dizayn edilmiş ve tüm teknolojik imkanlardan yararlanarak üyelerine hizmet veren TOSBİ olarak, bu hedefle hareket etmek isteyen yatırımcıları bölgemize çağırıyoruz."

OSB’lere yatırım için şimdi en uygun zaman haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN