• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

35 milyarlık bayram

35 milyarlık bayram
Giriş Tarihi: 16.8.2019

Ege kentleri ve Antalya’da tatilinde yaşanan doluluk oranları turizmcilerin yüzünü güldürdü. Bayramda 10 milyon kişinin seyahat ettiği ve 35 milyar liralık ekonomi oluştuğu ortaya çıktı

Türkiye'deki tüm turizm merkezlerinde yaşanan yoğunluğun yanı sıra Ege Bölgesi ve Akdeniz'de Kurban Bayramı'nda yaşanan doluluk oranları turizmcilere çifte bayram yaşatırken, Antalya'da tesisler yüzde 100 doldu. Muğla'nın Ula ilçesinde de bayram tatilinde günlük ziyaretçi sayısı 100 bine ulaştı. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca, bayram tatilinde tüm otellerin yüzde 100 dolu olduğunu, 450 bin civarında konaklama yapıldığını söyledi.

SEKTÖRÜ MUTLU ETTİ

Yılın son uzun tatiline tüketicinin ilgi gösterdiğini belirten Atmaca, şunları kaydetti: "Aldığımız son verilere göre, Kurban Bayramı'nda 10 milyon insan seyahat etti, 35 milyar liralık ekonomik gösterge ortaya çıktı. Bu da bizi mutlu etti. Özellikle Akdeniz ve Ege'de yoğunluk yaşandı." Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı, Antalya'da bayramda 600 bini yabancı 700 bin kişilik turizm hareketi yaşandığını belirterek, tesislerde doluluk oranının yüzde 100 olduğunu ifade etti.

HEM OTELLER HEM ESNAF KAZANDI

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Marmaris'te otellerde tam doluluk yaşandığını, otelcilerin yanı sıra esnafın yüzünün güldüğünü söylerken, Deniz Ticaret Odası Marmaris Şube Başkanı Halil Bağlı ise bayram tatilinde bütün teknelerin her gün turlara tam dolulukla çıktığını ifade etti.

Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, ilçede otelcilerin ve esnafın bayramda kazançlı günler yaşadığını, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt da tatilde Bodrum'daki otellerin tam dolu olmasının sevindirdiğini anlattı.

35 milyarlık bayram haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN