• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kula’dan dünyaya leblebi ihracatı

Kula’dan dünyaya leblebi ihracatı
Giriş Tarihi: 2.9.2019

'nın Kula ilçesinde 1 asırdan bu yana yapılan leblebi imalatı, ilçeyi de leblebileri ile ünlendirdi. Geçimini bu şekilde sağlayan üreticiler, Kula leblebisinin coğrafi işaret almasıyla da ayrı bir sevinç yaşadı

MANİSA'NIN Kula ilçesinde 1 asırdan bu yana yapılan leblebi imalatı, ilçeyi de leblebileri ile ünlendirdi. Geçimini bu şekilde sağlayan üreticiler, Kula leblebisinin coğrafi işaret almasıyla da ayrı bir sevinç yaşadı. Kula Leblebiciler Kooperatifi Başkanı İbrahim Karcıoğlu, meşhur ürünlerini sonunda tescil ettirdiklerini belirterek, "AB standartlarında üretim yapan leblebiciler artık ürünlerini dünyanın birçok ülkesine gönderiyor. Yunanistan, Filistin, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve AB ülkelerine büyük çapta gönderiliyor" diye konuştu.

16 ÇEŞİT ÜRETİM
Karcıoğlu, 16 çeşit leblebileri olduğunu aktararak, "Tuzlu, acılı, karanfilli, çikolatalı, ballı, portakallı çeşitler de satılıyor. Leblebilerimizde katkı maddesi yok" dedi.

NERMİN UÇTU

Kula’dan dünyaya leblebi ihracatı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN