• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Aydın bu sezon beş milyon bekliyor

Aydın bu sezon beş milyon turist bekliyor
Giriş Tarihi: 4.9.2019

Türkiye'nin önemli turizm bölgelerinden Aydın'a bu yıl gelen sayısı arttı. Geçen yıl 4 milyon turist ağırlayan Aydın, bu rakama ilk 8 ayda ulaşırken yıl sonuna doğru 5 milyon turiste ulaşılması bekleniyor.

Türkiye'nin önemli turizm bölgelerinden Aydın'a bu yıl gelen turist sayısı arttı. Geçen yıl 4 milyon turist ağırlayan Aydın, bu rakama ilk 8 ayda ulaşırken yıl sonuna doğru 5 milyon turiste ulaşılması bekleniyor. Kente bu yıl binin üzerinde kurvaziyer gemi ile 200 bine yakın turist geldi. İl genelinde yaz döneminde otellerdeki doluluk oranı yüzde 95'lere çıktı. Dilek Yarımadası Milli Parkı, Kuşadası ve Didim plajları turist akınına uğrarken ildeki 9 müze ve 23 ören yerini 250 bine yakın turist ziyaret etti. Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz, Aydın'ın iyi bir turizm sezonu geçirdiğini belirterek yapılan tanıtımların turist artışına katkı sağladığını söyledi.

KAZIM YÖRÜKCE

Aydın bu sezon beş milyon turist bekliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN