• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Türkiye’ye açılıyor

Yalı Çapkını Türkiye’ye açılıyor
Giriş Tarihi: 7.9.2019

'da yapılan ve bir süredir ile 'nde deneme sürüşleri yapılan kapsamındaki isimli güneş enerjili teknenin, İstanbul'a içme suyu sağlayan ve akaryakıtlı teknelerin kullanıldığı göllerde kullanılması için çalışma başlatıldı.

Muğla'da yapılan ve bir süredir Dalyan Kanalları ile Gökova Körfezi'nde deneme sürüşleri yapılan Ekobot Projesi kapsamındaki Yalı Çapkını isimli güneş enerjili teknenin, İstanbul'a içme suyu sağlayan ve akaryakıtlı teknelerin kullanıldığı göllerde kullanılması için çalışma başlatıldı. Aynı tür tekne ile ilgili Adıyaman, Ankara, Antalya, Gaziantep ve Eğirdir'de de görüşmeler yapıldığı açıklandı.

ADEM ÜLKER

Yalı Çapkını Türkiye’ye açılıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN