• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Daha çok için yeni ürünler devrede

Daha çok ihracat için yeni ürünler devrede
Giriş Tarihi: 9.9.2019

rekor kırılan rakamlarını daha da yukarı taşımak için yeni rotayı çizdi. Mal ve hizmet ihracatı için 3.7 milyar lira kaynak aktarılacak. ordusu kurulacak

Ticaret Bakanlığı rekor kırılan ihracat rakamlarını daha da yukarı taşımak için yeni rotayı çizdi. Mal ve hizmet ihracatı için 3.7 milyar lira kaynak aktarılacak. Dış ticaret ordusu kurulacak. İhracatın finansmanı için gelecek yıl 5 yeni ürün devreye girecek. Yurtdışı teminat mektubu programı başlatılacak, yurtdışı müteahhitlik hizmeti politik risk sigortası, kefalet sigortası yaşama geçecek. Teminat mektuplarının haksız nakde çevrilmesi sağlanacak. Yurtdışı yatırım sigortası programı başlatılacak. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni ürün ve projelerinde ihracatçıların yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, "17 hedef ülke 5 hedef sektöre yönelik güçlendirilmiş destek mekanizması sınıyoruz. Kadın ve genç girişimcilerin ihracattaki rolü güçlendirilecek" dedi.

226.6 MİLYARLIK HEDEF KONULDU
İhracat ana planında yer alan önemli başlıklar şöyle:
● İhracatın büyümeye katkısı artacak. 2023 yılına kadar mal ihracatının 226.6 milyar dolar olması beklenirken ortalama büyüme yüzde 6.2'ye çekilecek. Eximbank'ın ihracatı destekleme oranı yüzde 29 olacak.

● İhracatta güçlendirilmiş finansman, enerji, kira, istihdam gibi desteklerle sürdürülebilir ihracat artışı sağlanacak. Marka, tasarım,lojistik, yurtdışı ofis mağaza, küresel tedarik zinciri, fuar destekleri verilecek.

HAZAL ATEŞ / ANKARA

Daha çok ihracat için yeni ürünler devrede haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN