• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tüketiciye koruma kalkanı

Tüketiciye koruma kalkanı
Giriş Tarihi: 11.9.2019

Ekonomi yönetimi inşaattan finansal hizmetlere, gıdadan dijital teknolojilere kadar tüm alanlarda milyonlarca tüketiciyi korumak için yeni uygulamaları yaşama geçirecek

Hükümet, inşaat sektöründen finansal hizmetlere, gıdadan dijital teknolojilere kadar her alanda tüketiciyi korumak için bir dizi yeni uygulama başlatacak. Bu çerçevede finansal tüketici korumaya alınacak. Tüketicinin finansal kurumlar karşısında haklarının korunması amacıyla Finansal Danışmanlık Sistemi kurulacak. Müteahhitlerin üstlenebilecekleri iş büyüklüklerinde yeterlilik uygulamasına geçilerek tüketicinin korunması sağlanacak. İnşaat sektöründe müteahhitler sınıflandırılacak. Büyümenin tüketiciye düşük fiyat olarak yansıması sağlanacak, reklam denetimleri artacak, arabuluculukta uzmanlaşma sağlanacak. Toptan ve perakende ticaret sektöründe piyasa işleyişinde karşılaşılabilecek aksaklıklar giderilecek.

HAZAL ATEŞ

Tüketiciye koruma kalkanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN