• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İnşaat sektörüne güven arttı

'nın 'da faizleri düşürmesi ve ardından konut faizlerinde görülen gerileme inşaat sektöründe güven artışını beraberinde getirdi. Temmuz ayından bu yana yüzde 15 artan "", Eylül'de 60,1 ile 13 ayın zirvesine çıktı.

İnşaat sektörüne güven arttı

30.9.2019

Merkez Bankası'nın Temmuz'da faizleri düşürmesi ve ardından konut faizlerinde görülen gerileme inşaat sektöründe güven artışını beraberinde getirdi. Temmuz ayından bu yana yüzde 15 artan "İnşaat Sektörü Güven Endeksi", Eylül'de 60,1 ile 13 ayın zirvesine çıktı. Son indirimlerin gelecek dönemde sektöre yansıması merakla bekleniyor. Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, faiz indiriminin inşaat sektörü finansman koşullarında iyileşme sağladığını belirterek, "Bunun artarak sürmesini bekliyoruz" dedi.

İnşaat sektörüne güven arttı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.