• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Muğla koylarında tekne istilası

Muğla koylarında tekne istilası
Giriş Tarihi: 6.10.2019

Bin 479 km ile Türkiye'nin en uzun kıyısına sahip, yeşil ile mavinin birleştiği, mavi yolculuğun merkezi Muğla koylarında özel yatlar ve mavi yolculuğa çıkan tekneler nedeniyle büyük yoğunluk yaşanıyor.

Bin 479 km ile Türkiye'nin en uzun kıyısına sahip, yeşil ile mavinin birleştiği, mavi yolculuğun merkezi Muğla koylarında özel yatlar ve mavi yolculuğa çıkan tekneler nedeniyle büyük yoğunluk yaşanıyor. Yazın Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçelerine turistlerin adeta akın ettiği Muğla koylarını özel yat ve mavi yolculuk turuna çıkan tekneler istila etti. Seydikemer'den Bodrum'a kadar bin 479 kilometrelik kıyı uzunluğuna sahip Muğla'da 240 koy bulunuyor. Yıllık 3 milyonu yabancı, 7 milyon turisti ağırlayan Muğla; deniz, kum, güneş turizminin dışında ören yerleri ve yat turizminin de gözdesi.

YAZ KIŞ TAM KAPASİTE

Muğla genelinde Bakanlık ve Belediye belgeli toplam 44 marina bulunurken, bu marinalarda 6 bin 980'i denizde, 2 bin 070'i karada olmak üzere toplam 9 bin 70 yat bağlama kapasitesi mevcut. Yazkış tam kapasite ile hizmet veren marinalar, özellikle kış aylarında da yatların bakımları için de ciddi gelir elde ediyorlar. Günübirlik tekne turuna çıkan teknelerin yanında kiralık yatlar ile mavi yolculuk turları da yaz-kış ekonomik kazanç sağlıyor. Ayrıca bölge dünyaca ünlü işadamları ve siyasetçilerin milyon dolarlık yatlarına da ev sahipliği ediyor.

Muğla koylarında tekne istilası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN