• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şehit yakınlarına eğitim yardımı ödemeleri başladı

Şehit yakınlarına eğitim yardımı ödemeleri başladı
Giriş Tarihi: 9.10.2019

Aile, Çalışma ve Bakanlığı tarafından şehit, harp ve vazife malulleri ile çocuklarına verilen eğitim-öğretim yardımı ödemeleri başladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından şehit, harp ve vazife malulleri ile çocuklarına verilen eğitim-öğretim yardımı ödemeleri başladı. Söz konusu yardımdan bu yıl 19 bin 462 kişinin faydalanacağını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, özetle şunları söyledi: "Toplam 55 milyon 717 bin 693 lira ödeme yapılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından öğrencilik durumları, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaat şartına gerek kalmaksızın ödeme yapılacak. Öğrenim seviyeleri tespit edilemeyenlerin yardımları ise eğitim- öğretim yılı içerisinde müracaat etmeleri halinde ödenecek." İlköğretim öğrencilere 2 bin 076 lira, lise öğrencilerine 3 bin 115 lira , yüksek okul öğrencilerine ise 4 bin 153 lira yardım yapılıyor.

Şehit yakınlarına eğitim yardımı ödemeleri başladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN