• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yatırımcılar gümüşe yöneldi

Yatırımcılar gümüşe yöneldi
Giriş Tarihi: 9.10.2019

Son zamanlarda altınla paralel olarak yükselişe geçen , yatırımcılara da yeni fırsatlar sunmaya aday. Uzmanlar yatırımcıların, sanayi sektöründe de kullanılan gümüşe yöneldiğini belirtti

Son zamanlarda altınla paralel olarak yükselişe geçen gümüş, yatırımcılara da yeni fırsatlar sunmaya aday. Yatırımcıların, sanayi sektöründe de kullanılan gümüşe yöneldiğine dikkat çeken uzmanlar, "Gümüş değil, gümüş kontratı alın" uyarısında bulundu. Geçen Haziran ayında 14,4 ons/ dolar seviyesindeyken yükselişe geçen gümüş, şimdilerde 17-18 dolardan alıcı buluyor. Gümüşün geçtiğimiz ay Suudi Arabistan'ın petrol saha ve tesislerine düzenlenen saldırı ve Ortadoğu'da yükselen tansiyon nedeniyle altınla birlikte yükselişe geçtiği belirtildi.

TIRMANIŞA GEÇTİ

Yıla 15,52 dolar/onstan başlayan gümüş, 28 Mayıs'ta yılın en düşük seviyesi olan 14,35 dolara kadar geriledikten sonra aynı altın gibi geçen Eylül ayında hızla tırmanışa geçti. Böylece altına ve gümüşe yatırım yapanlar aynı dönemde kazanmış oldu. İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel de gümüşün onsunun altınla paralel olarak ilerlediğini, halen 17,5-18 dolardan işlem gören gümüşün yılı 20 dolar/ onstan tamamlamasını beklediklerini söyledi. Has gümüşün piyasada pek bulunmadığına dikkat çeken Baransel, "150 liraya aldığınız gümüşü, 30 liraya bozduruyorsunuz. Mesela bir gümüşün çeyreği yok bu nedenle altın gümüşe göre daha çok rağbet görüyor"dedi.

METİN BURMALI

Yatırımcılar gümüşe yöneldi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN