• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

kuru incir alımına başlıyor

TMO kuru incir alımına başlıyor
Giriş Tarihi: 12.10.2019

Toprak Mahsulleri Ofisi () üretici fiyatlarındaki istikrarsızlığın giderilmesi amacıyla Başkan tarafından kuru incir alımıyla görevlendirildi

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) üretici fiyatlarındaki istikrarsızlığın giderilmesi amacıyla Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kuru incir alımıyla görevlendirildi. Bu kapsamda kurum, ilk defa kuru incir alımı gerçekleştirecek. TMO'nun A1 kalite kuru incir alım fiyatı kilogram başına 18 lira olacak. Kalitesine göre kuru incir TMO alım fiyatları değişiklik gösterecek.

GERMENCİK VE NAZİLLİ'DE

TMO, kuru incir alımlarını TARİŞ İncir Birliği ile yaptığı protokol kapsamında gerçekleştirecek ve alımlar 14 Ekim Pazartesi günü başlayacak. Kuru incir alımları, TARİŞ İncir Birliğine bağlı Germencik ve Nazilli incir kooperatiflerinin depolarında gerçekleştirilecek. TARİŞ üyesi olmayan üreticilerden de alım yapılacak ancak üretici dışındaki kesimlerden (tüccar ve benzeri) alım olmayacak. Ürün bedeli ödemeleri ürün tesliminden sonra en geç 10 gün içinde TARİŞ tarafından üreticilerin banka hesaplarına aktarılacak. Rutubet oranı yüzde 22'ye kadar olan ürünlerin alımı yapılacak ve boşaltma ücreti alınmayacak. Ürün teslimatları sadece ürün sahipleri tarafından yapılabilecek. Kurum tarafından yalnızca 2019 mahsulü kuru incirler satın alınacak.

TMO kuru incir alımına başlıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN