• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kekiğin başkentine ‘eko ’ desteği

Kekiğin başkentine ‘eko turizm’ desteği
Giriş Tarihi: 4.12.2019

Denizli'nin Pamukkale ilçesine bağlı kekiği ile ünlü Gözler Mahallesi, lavanta ile de eko turizme ev sahipliği yapacak. İlk etapta mahalleden 15 çiftçiye ait 200 dekar alana, törenle birlerce lavanta fidanı dikildi. Mahalleyi lavanta turizmiyle birlikte ilk iki yıl içinde 30 bin turistin ziyaret etmesi bekleniyor. Dünya kekik ihtiyacının yüzde 65'inin karşılandığı Gözler mahallesini eko turizm merkezine dönüştürecek lavanta bahçeleri projesi, Denizli Ziraat Odası, Pamukkale Belediyesi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve İl Tarım Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçiriliyor. Etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici ile çok sayıda vatandaş katıldı.

HASAN DURNA

Kekiğin başkentine ‘eko turizm’ desteği haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA