• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

emeklileri zamlı maaşlarına kavuşuyor

SSK emeklileri zamlı maaşlarına kavuşuyor
Giriş Tarihi: 16.1.2020

emeklilerinin 2020 yılı zamlı maaşları yarından itibaren hesaplarında olacak. Emekliler tahsis numaralarının son rakamına göre ile arasında yeni maaşlarını alacaklar

Ocak ayı ile birlikte yaklaşık 12,5 milyon emekli ile 3 milyona yakın memur zam aldı. SSK ve Bağ-Kur emeklileri 6.49 oranında zam alırken, memurlar ve Emekli Sandığı mensubu emekliler ise yüzde 4 toplu sözleşme zammı ile birlikte yüzde 1.49'luk enflasyon farkını da hesaplarında gördü. Maaşlarla birlikte emeklilere ödenen yüzde 4 oranındaki ek ödeme ile memurlara ödenen aile paraları da artış gösterdi.SON RAKAMINA GÖRE
SSK ve Bağ-Kur emeklileri daha önce olduğu gibi tahsis numaralarının son rakamına göre 17 Ocak ile 26 Ocak arasında yeni maaşlarını alacaklar. SSK emeklilerinin 2020 yılı zamlı maaşları yarından itibaren hesaplarında olacak. Tahsis numarası 9 olan SSK emeklileri zamlı maaşlarını yarın hesaplarından çekecek. Memur emeklilerinin zam farkları ise yine Ocak ayı içinde Çalışma Bakanlığı'nın açıklayacağı bir takvim çerçevesinde ödenecek.SSK emeklileri zamlı maaşlarına kavuşuyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN