• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’na 12 lojistik merkez daha

İpek Yolu’na 12 lojistik merkez daha

17.1.2020

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, lojistik merkezlerin yer seçimi, kurulması, yetkilendirilmesi ve işletilmesiyle ilgili yol haritası niteliğinde yönetmelik taslağı hazırladı. TÜRKİYE enerjiden sağlığa, gıdadan ticarete kadar tüm alanlarda bölgesinin merkez üssü olma hedefi kapsamında lojistik merkez yatırımlarına da hız veriyor. Çin'den Avrupa'ya uzanan İpek Yolu'nun en önemli transit ülkesi olan Türkiye yeni lojistik merkezlerle bu alandaki ilk 25 ülkeden biri olacak. Türkiye'nin ihracat hedeflerini yakalaması için kurulum çalışmaları hızlandırılan lojistik merkezlerin çevresi ise gelişme bölgeleri olarak ilan edilecek. Bu bölgeler lojistik merkez faaliyetlerinin gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayabilmek için teknik altyapılara ilişkin tesis, bağlantı hatları ve teknik donatı alanları şeklinde planlanacak.

■ BARIŞ ŞİMŞEK/ANKARA

İpek Yolu’na 12 lojistik merkez daha haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.