• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Düşük faizli krediler esnafa cansuyu olacak

Düşük faizli krediler esnafa cansuyu olacak
Giriş Tarihi: 24.1.2020

AK Parti İzmir İl Başkanlığı Esnaf Komisyonu, İzmir Oto Tamirciler Odası'nı ziyaret etti. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ziyarette esnaf kefalet kredi faizlerinin yüzde 8'den yüzde 4.5'a indiğini açıkladı. Ziyarette Oda Başkanı Necdet Heppekcan, Sürekli'ye ve Esnaf Komisyonu Başkanı Erkan Özkan'a teşekkür etti. Yerli elektrikli otomobil için teknik ara eleman ihtiyacı olacağına dikkat çeken Heppekcan, "Meslek liselerinde ve teknik liselerde elektrikli otomobille ilgili eğitim verilmesini istiyoruz" dedi.

CANLILIK SÜRECEK
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde girişimde bulunacaklarını dile getirdi. Sürekli, küçük işletmelere cansuyu olacak kredi müjdesi de verirken şunları söyledi: "Esnaf kefalet kooperatiflerinin kredi faiz oranı yüzde 8'den önce yüzde 6'ya, yılbaşı itibariyle de yüzde 4.5'a çekildi. Esnafımıza daha uygun koşullarda finansman desteği sağlanacak. Ekonomide düzelme dönemine girildi. Piyasalardaki hareketlilik ve canlanma önümüzdeki günlerde daha çok hissedilecek."

Düşük faizli krediler esnafa cansuyu olacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA