• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

duyurdu! Üçüncü sondaj gemisi geliyor

ve tarafından düzenlenen ve ’nin politikasına yön vermeyi amaçlayan ‘3. Türkiye Enerji ve ’ başladı. Enerji ve Fatih Dönmez zirvede önemli açıklamalarda bulunuyor. Dönmez üçüncü sondaj gemisinin birkaç hafta içinde Türkiye'de olacağını ve görev yerinin olacağını söyledi.

Bakan Fatih Dönmez duyurdu! Üçüncü sondaj gemisi geliyor

24.02.2020, 10:34 Güncelleme Tarihi: 24.02.2020, 11:09

Turkuvaz Medya Grubu ve Para Dergisi tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin enerji politikasına yön vermeyi amaçlayan '3. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi' başladı.

"BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE TÜRKİYE'DE OLACAK"
3. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi'nde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Üçüncü sondaj gemisini İngiltere'den alıyoruz, birkaç hafta içinde Türkiye'de olacağını söyleyebilirim" dedi."DOĞU AKDENİZ'DE PLANLARI BOZDUK"
Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmalarıyla ilgili olarak Dönmez, "Libya mutabakatı ile sınırlarımızı netleştirmiş olduk. KKTC ve Libya'yı denklemin dışında tutma isteğini bozduk" dedi.

Bakan Dönmez, "TürkAkım ve Kuzey Akım arz güvenliğine yönelik projeler. TANAP ile Türkiye'ye 16 milyar metreküp doğal gaz gelecek. Elektrik ve doğal gaz hizmetlerinde müşteri memnuniyeti yaparak ölçümler yapıyoruz." dedi.

"BOR REZERVLERİNİN YÜZDE 72'Sİ TÜRKİYE'DE"
Bakan Dönmez bor çalışmaları hakkında, "Türkiye dünya bor rezervleri açısından zengin bir ülke. Bilinen rezervlerin yüzde 72'si burada. Geçmişte ham madde olarak satarken, şimdi rafine ürün olarak satabilir haldeyiz. Balıkesir'deki bor karbür tesis 2 yıl içinde devreye girecek. İleriyle dönük arge çalışmalarımızı da devam ettireceğiz. Yılın son çeyreğinde bor üretirken ortaya çıkan atıklardaki lityumun geri kazanılmasını sağlayacak bir pilot üretim tesisi kurabiliriz" ifadelerini kullandı.

Bakan Fatih Dönmez duyurdu! Üçüncü sondaj gemisi geliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.