• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da 20 prens tutuklandı

'da Muhammed bin Selman'ın emriyle en az 20 prensin daha tutuklanarak hapsedildiği iddia edildi.

Suudi Arabistan’da 20 prens tutuklandı

9.3.2020

Middle East Eye haber platformunun iddiasına göre Prens Ahmet olarak bilinen, Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz'in kardeşi Ahmed bin Abdulaziz'in tutuklanmasının ardından kraliyet ailesinden en az 20 kişinin daha veliaht prens Muhammed bin Selman'a "darbe girişiminde" bulunduğu iddiası üzerine tutuklandığı öne sürüldü. Tutuklular arasında Prens Ahmed'in oğlu Prens Nayef bin Ahmed bin Abdulaziz, eski veliaht prens Muhammed bin Nayef ve onun üvey kardeşi Nawaf'ın da olduğu belirtildi. Tutuklama emrinin altında Kral Selman'ın da imzasının olduğu öne sürüldü.

Suudi Arabistan’da 20 prens tutuklandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.