• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Stoklarda yeterli gıda ürünü mevcut

ve Pakdemirli, “Temel gıda ürünlerinin üretim, stok ve tedarik zincirinde şu an için bir sıkıntı yok. Olumsuz bir durum da beklenmemekte” dedi.

Stoklarda yeterli gıda ürünü mevcut
Giriş Tarihi: 19.3.2020

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) stoklarında besici, yetiştirici, sanayici ve tüketicinin ihtiyacını karşılayacak yeterli miktarda ürün bulunduğunu açıkladı. Bakan Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada yeni korona virüs salgınının Türkiye'de de görülmesi ile ülke genelinde alınan tedbirlerin bir ileri aşamaya taşındığını ifade ederek, "Tarım ve Orman Bakanlığı olarak dünyada vakalar görülmeye başlandığı tarihten itibaren olası senaryolar üzerinde çalışarak gerekli tedbirleri haftalar öncesinden almaya başladık. Temel gıda ürünlerinin üretim, stok ve tedarik zincirinde şu an için bir sıkıntı bulunmamaktadır. Önümüzdeki dönemde de herhangi bir olumsuz durum beklenmemektedir" dedi.

SEZON SONUNA KADAR
Toprak Mahsulleri Ofisi stoklarında besici, yetiştirici, sanayici ve tüketicinin ihtiyacını karşılayacak yeterli miktarda ürün bulunduğuna dikkat çeken Pakdemirli, TMO'nun hububat ve bakliyat satışlarına sezon sonuna kadar devam edeceğini ifade etti.

ONLİNE SISTEMLE SATIN ALINIYOR
TMO stoklarında yer alan pirinç, nohut ve mercimeklerin toptan satışların yanı sıra vatandaşların uygun fiyatla tüketebilmesi için ülke genelinde yayılmış yaklaşık 150 TMO satış noktasında perakende olarak da satıldığını vurgulayan Bakan Pakdemirli, "TMO işyerlerine erişim imkanı olmayan tüketicilerimiz ise https://www.epttavm.com üzerinden ürünleri temin edebilmektedir" dedi.

Stoklarda yeterli gıda ürünü mevcut haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA