• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

: yerli otomobil hayalimizde erteleme yok

Varank: yerli otomobil hayalimizde erteleme yok
Giriş Tarihi: 25.4.2020

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kovid-19 salgınına rağmen "Türkiye'nin Otomobili" hayalinde erteleme olmadığını söyledi. Varank, "Gemlik'te kurulacak fabrikanın temel atma tarihine ilişkin olarak büyük bir aksaklık da öngörmüyoruz. En fazla birkaç haftalık değişiklikler olabilir" dedi. "Kovid-19 tehdidiyle birlikte 15 Mart'tan itibaren Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun 'home office' çalışmaya başladığını belirten Varank, bu durumun, işlerin ilerleyişinde hiçbir dezavantaj oluşturmadığını vurguladı. Otomotiv Sanayii Derneği'nin (OSD) Yönetim Kurulu toplantısına video konferansla katılan Varank, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm bakanlıklarımız yekvücut oldu. Emekçiler işini, işverenler de çalışanlarını kaybetmesinler diye istihdam alanında benzersiz adımlar attık" dedi.

"PİYASAYI İYİ BESLEYİN"
Tedbirlere uyulursa, bayram sonrasında Türkiye'nin normalegeçişini hedeflediklerini vurgulayan Varank, "Normale dönüş sürecini çok iyi planlayın. Talep yeniden canlanmaya başladığında piyasayı en iyi şekilde besleyin. Tedarikçi KOBİ'lerinize sahip çıkın. Yerlileşme oranını arttırmaya odaklanın. Sstratejik yatırımlarda cesur olun" ifadelerini kullandı.

Varank: yerli otomobil hayalimizde erteleme yok haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA