• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Bayram alışverişlerinizi esnaftan yapın”

“Bayram alışverişlerinizi esnaftan yapın”
Giriş Tarihi: 22.5.2020

Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç, Bayram alışverişlerinde AVM'ler yerine yerli malının en fazla bulunduğu esnaf sanatkarların tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

AYAĞA KALKMASI LAZIM
Altıkulaç, "Tüketicilere önerimiz, ihtiyaçlarını çevrelerindeki esnaf sanatkarlardan karşılamaları, daha sağlıklı alışveriş yapmaları şeklinde olacaktır' dedi. Çiğli'nin İzmir'deki AVM'lerin konuşlandığı en önemli bölgelerden biri olduğunu hatırlatan Altıkulaç, "Üyelerimiz doğrudan halka mal ve hizmet sunuyor. İnsanlar sokağa çıkmayınca, esnaf iş yapamıyor. Zaten bakanlık genelgesi ile kafe, kahvehane, hamam gibi meslek kolları tamamen, lokanta, pastane ve benzeri meslek kolları ise kısmen kapatıldı. Esnafın ayağa kalkması lazım. Tüketicilerin alışverişlerinde esnaf tercihi küçük işletmeleri rahatlatacaktır" ifadelerini kullandı.

MAHALLEMİZDEKİ DOSTLARIMIZ
Arif Altıkulaç, "Esnaf sanatkarlar mahallemizdeki dostlarımızdır. Yaklaşan bayram alışverişlerini dostlarımızdan yapalım. Paramızı küçük esnafa harcayalım, Çiğli'nin parası Çiğli'de kalsın, paramızın bereketinin ilçemize hayrı dokunsun" dedi.

HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI YAPARLAR
Esnaf ve sanatkarların aileleriyle birlikte toplumun önemli bir kesimini temsil ettiğini hatırlatan Arif Altıkulaç, "Halkın bir parçasını oluşturan esnaf sanatkarlar, toplum sağlığını her zaman ön planda tutmuş, insanların sağlığı için gerektiğinde işyerlerini iki ay kapatmış, her türlü fedakarlığı yapmış ve gereken hijyen tedbirlerini almışlardır" ifadelerini kullandı.

“Bayram alışverişlerinizi esnaftan yapın” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA