• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Akgermanlar’a 1 verildi

Akgermanlar’a 1 yıllık kesin mühlet verildi
Giriş Tarihi: 21.6.2020
İzmir ve Ege'nin en büyük sanayi kuruluşlarından Çimentaş'ı kurup 2001'de İtalyanlara satan Akgerman Ailesi'nin konkordato talebiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Duayen işadamı Öner Akgerman ile iki oğlu Bülent ve Levent Akgerman'ın kendileri ve 4 şirketleriyle ilgili konkordato talebi 2. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından kabul edildi. Daha önce 3 işadamı ve 4 şirket için 6 ay "geçici mühlet" veren mahkeme, şimdi de 1 yıllık "kesin mühlet" verdi. Konkordato ilan eden şirketler arasında Çimstone bulunmuyor. 2. Asliye Ticaret Mahkemesi, 26 Kasım'da aileye ait AKG Gazbeton A.Ş, AKG Yalıtım ve İnşaat Malzemeleri Sanayi, Ertuğ Balık Üretim Tesisi ve Tarım İşletmelerinin yanı sıra More Su Ürünleri A.Ş'nin konkordato talebiyle ilgili kararını vermişti. En son geçtiğimiz hafta yapılan yeni duruşmada 3 işadamı ve 4 şirket için 1 yıllık "kesin mühlet" verildi.

BORÇLAR ÖDENECEK
Kararla ilgili Yeni Asır'a konuşan Levent Akgerman, "Şimdi 1 yıllık kesin mühlet verildi. Biz bu süreçten çıkacağız. Herkesin borcu ödenecek. Kimsenin alacağı kalmayacak. Amacımız bu, niyetimiz ortada" dedi. Kesin mühletin bütün borçların bu sürede ödeneceği anlamına gelmediğini dile getiren Levent Akgerman, "Bu sürede borçlar yapılandırılacak ve bir vadeye, senelere yayılacak. Tüm borcumuz bu vade süresinde ödenecek. Herkes hakkını alacak" diye konuştu.

■ ERHAN GÜLENÇ

Akgermanlar’a 1 yıllık kesin mühlet verildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA