• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

drone ile ilaçlama dönemi

Tarımda drone ile ilaçlama dönemi
Giriş Tarihi: 30.6.2020

Birçok alanda kullanılmaya başlanan drone'lar, çiftçilerin de tarımsal ilaçlama aracına dönüştü. Torbalı'da çiftçilik yapan Hasan-Engin Gezgin kardeşler, son günlerde tarlada ilaçlamalarını drone yardımı ile gerçekleştiriyor. Traktör ile yapılan ilaçlama mahsullere zarar verdiği için drone yöntemine başvuran Gezgin kardeşler, çiftçi olarak doğrudan ilaçla temas etmekten de kurtulduklarını söyledi. Hasan Gezgin, "İstediğimiz yere, istediğimiz ilacı atamıyorduk. Sık ve fazladan ilaç kullanımı da geleneksel yöntemlerde zorunlu hale geliyordu. Drone'la ilaçlama, dünyada yeni gelişen bir sistem haline dönüştü. Bizler de bu siteme ayak uydurduk diyebiliriz" şeklinde konuştu.

Tarımda drone ile ilaçlama dönemi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA