• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Turşu fabrikalarından yeşil domates talebi

Turşu fabrikalarından yeşil domates talebi
Giriş Tarihi: 30.6.2020

TOrbalı ovasının vazgeçilmezi olan domateste ilk hasadının başlamasına 3 hafta olmasına rağmen, Torbalılı bazı domates üreticileri, ürünlerini daha yeşilken satıyor. Yumurtadan küçük olmayan yeşil domatesler, toplanarak turşu fabrikalarına satılıyor. Kırmızıya göre daha değerli olan bu domatesler için firma sahiplerinin oldukça istekli olduğu belirtiliyor. Önceki gün yeşil domates hasadını tamamladığını belirten Mehmet Yıldız, "Yaklaşık 10 ton ürünü önceki gün Manisa'daki bir turşu fabrikasına sattık. Önümüzdeki günlerde 25 ton domates daha toplanacak" diye konuştu.

Turşu fabrikalarından yeşil domates talebi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA