• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

telefona ve bilgisayara güvence

CEP telefonu, tablet, bilgisayar gibi ürünler için de standartlar geliyor. Bu ürünler belli merkezlerde yenilenip paketlendikten sonra tekrar vatandaşlara satılabilecek. Belli süreli garantileri de olacak.

İkinci el telefona ve bilgisayara güvence
Giriş Tarihi: 1.7.2020

Böylece vatandaşın mağduriyeti önlenirken ikinci el ürünler tekrar ekonomiye de kazandırılacak. Akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar, masa üstü bilgisayar başta olmak üzere bazı elektrik ve elektronik ürünlerin ikinci el satışları yapılıyor. Vatandaşlar fiyatları nedeniyle tercih ettikleri ürünlerin bozuk çıkması nedeniyle mağduriyetler yaşayabiliyor. Garantileri bulunmadığı için tamirleri ya da değiştirilmeleri de mümkün olmuyor. Sanayi Bakanlığı, ikinci el satışı yapılan elektronik aletlerin hem ekonomiye kazandırılması hem de vatandaşın mağrur edilmesinin önlenmesi için hazırlık yaptı. Hazırlanan "Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik" önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek.

ZÜBEYDE YALÇIN - ANKARA

İkinci el telefona ve bilgisayara güvence haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA