• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

sahillerinde bayram bereketi

’nda tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği sahilerinde ve otelcilerin yüzü güldü. 'da 'a, Aydın'da Kuşadası ve Didim'e yağdı, önlem alınan plajlar doldu

Ege sahillerinde bayram bereketi
Giriş Tarihi: 2.8.2020

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Ege'nin tatil merkezlerinde Kurban Bayramı'nda da yoğunluk oluştu. Pandemi döneminin yaşandığı bu günlerde tatil merkezlerine ilginin artışı turizmcilerinin yüzünü güldürdü. Turistlerin akın ettiği Ege'de oteller tam doluluk oranına yaklaşırken sahiller dolup taştı. Bayram tatilinde Türkiye'nin dört bir yanından gelenlerin yanı sıra son haftalarda yabancı turistler de soluğu Ege sahillerinde aldı. Bu yoğunluk, otelcilere ve esnafa adeta can suyu oldu.

BODRUM'A 300 BİN ARAÇ
Bayramda en fazla turistin geldiği turizm merkezlerinin başında Muğla'nın Bodrum ilçesi yer aldı. Tatilcilerin akın ettiği Bodrum'un girişinde uzun araç kuyrukları oluştu.

BÜYÜK YOĞUNLUK OLUŞTU
Polis ve jandarma ekiplerinin maske ve kimlik kontrolünün ardından araçların Bodrum'a geçişi sağlandı. Son üç günde Bodrum'a 300 binin üzerinde araç giriş yaptı. Muğla'nın Marmaris ve Fethiye ilçelerinde de benzer görüntüler oluştu. Yaşanan yoğunluktan dolayı üç ilçede de trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Bayram tatili boyunca deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyen vatandaşlarla sahiller doldu taştı. Halk plajlarında da büyük bir yoğunluk oluştu.

KUŞADASI VE DİDİM'E İLGİ
Aydın'ın turizm merkezleri Kuşadası ve Didim, turistlerin tercih ettiği merkezler arasında. Arife Günü'nden itibaren Kuşadası ve Didim'e toplam 50 bine yakın araç giriş yaptı. İlçe girişlerinde uzun araç kuyrukları oluşurken polis ve jandarmanın aldığı tedbirlerle tatilciler, güvenli bir şekilde Kuşadası ve Didim'e girdi. Sahil kenarlarına akın eden vatandaşlar, kendilerini serin sulara bırakarak denizin keyfini yaşadı. Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Başkanı Tacettin Özden, "Pandemi şartlarında yaşanan bu yoğunluktan memnunuz. Şu an otellerimiz yüzde 70 doluluk oranına ulaştı. Bazı otellerimizde bu doluluk oranı ise yüzde 85 civarında. Tüm otellerimiz, pandemiye karşı tedbirlerini aldı. Vatandaşlarımızı güvenli tatil için Kuşadası'na bekliyoruz" dedi.

MEHMET KAVAS

Ege sahillerinde bayram bereketi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA