• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘1 milyar dolar ihracata üreticilerimizle ulaşacağız’

‘1 milyar dolar ihracata üreticilerimizle ulaşacağız’

17.8.2020

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, "Pandemi dönemindeki ihracat rekoru, üretici ve ihracatçılarımızın özverili çalışmaları sayesinde geldi. 1 milyar dolar ihracat hedefimize de yine üreticilerimizle ulaşacağız" dedi.

BÜYÜK GURUR KAYNAĞI
Pandemi döneminde pek çok sektörde üretim ve ihracat gerilerken, Egeli yaş meyve sebze ve mamulleri ihracatçıları 2020 yılının Ocak-Temmuz döneminde yüzde 17'lik artışla ihracatlarını 527 milyon dolara taşıdı. Bu rekora katkı sağlayan üreticilere ve ihracatçı firmalara teşekkür turuna çıkan Başkan Hayrettin Uçak, "İhracatımızda sürdürülebilirliği sağlamak, üretime devam etmekle ve üreticilerimizin memnuniyeti ile mümkün. Bu amaç doğrultusunda çalışıyoruz. Avrupa standartlarının çok üzerinde meyve sebze üretimi gerçekleştiren ihracatçılarımızın olması hem bölgemiz hem ülkemiz adına büyük bir gurur kaynağıdır" dedi.

‘1 milyar dolar ihracata üreticilerimizle ulaşacağız’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.