• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gelecek yıl yüzde 5’in üzerinde büyüyebiliriz

, yabancı bir basın kuruluşuna 'nin ekonomisinden Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervine kadar önemli açıklamalar yaptı.

Gelecek yıl yüzde 5’in üzerinde büyüyebiliriz

10.9.2020

Türkiye için en kötünün geride kaldığını belirten Albayrak, yeni doğalgaz rezervleri ile ilgili yeni müjdelerin de geleceğini söyledi.

REKABETÇİ POLİTİKA
Korona virüs salgınında ikinci dalganın olmaması durumunda Türkiye ekonomisinin yüzde 5'in oldukça üzerinde bir büyüme gerçekleştireceğini belirten Bakan Albayrak, "Tüm öncü göstergeler Türkiye açısından en kötünün geride kaldığını gösteriyor. 2. yarıda 'V' şeklinde toparlanma bekliyoruz. Cari dengeyi rekabetçi kur politikası ile sağlayacağız" açıklamasında bulundu. Bakan Albayrak, Merkez Bankasının gerekli adımları eşgüdümle atmayı sürdüreceğini vurguladı.

KIYMET İHRAÇLARI YENİDEN BAŞLAYACAK
BAKAN Albayrak, Merkez Bankası'nın gerekli adımları eşgüdümle atacağını söylerken "Likidite adımları enflasyonu düşürmede etkili olacak. 5, 10 yıllık menkul kıymet ihraçları yeniden başlayacak" dedi.

YAKINDA YENİ GÜZEL HABERLER GELEBİLİR
İLK gazın 2023 yılında sisteme verilecek şekilde çalışmalar yapıldığını ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, şunları söyledi: "Bu seviyelerde üretim ile şu anki tüketimimizin yüzde 30'unu karşılamayı hedefliyoruz. Karadeniz'de keşfedilen doğal gaz rezervi alanında bin metre daha derine inilecek. Sakarya bloğu önümüzdeki aylarda ve yıllarda yoğunlaşacağımız bir alan, yakın zamanda yeni güzel haberler gelebilir."

Gelecek yıl yüzde 5’in üzerinde büyüyebiliriz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.