• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Küçük aile işletmelerine hibe müjdesi

Küçük aile işletmelerine hibe müjdesi

11.9.2020

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, küçük aile işletmelerine hibe müjdesi verdi. Pakdemirli, "Kırsal kalkınma yatırım destekleri ile küçük aile işletmeleri kapsamında ve özellikle genç (18- 40 yaş) ve kadın çiftçilerimize 2021-2025 döneminde bitkisel ve hayvansal ürünlerin işlenmesi (meyve sebzelerin dondurulması, kurutulması, konserve, reçel, erişte vb.), paketlenmesi faaliyetlerine yüzde 50 hibe desteği vereceğiz. Bunun için yeni dönem Cumhurbaşkanlığı kararını Temmuz ayında çıkardık" değerlendirmesinde bulundu. Küçük aile işletmeleri kapsamında gençlere ve kadın çiftçilere pozitif ayrımcılık yapmaya devam ettiklerini belirten Pakdemirli, bu işletmelerin pazardaki paylarını artırmayı hedeflediklerini vurguladı.Pakdemirli, Uzman Eller Projesi'ni yeni dönemde 81 ile yayacaklarını da kaydetti.

LİSANSLI DEPOLARIN ÖDEMELERİ BUGÜN
BAKAN Pakdemirli, lisanslı depo desteği kapsamında 16,4 milyon lira destek ödemesinin cuma günü (bugün) yapılacağını da açıkladı. Pakdemirli, "95 lisanslı depoya, 2020 yılı ikinci dönem için toplamda 16,4 milyon lira ödenecek" dedi.

Küçük aile işletmelerine hibe müjdesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.