• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

çileği çiftçiyi memnun etti

Köprübaşı çileği çiftçiyi memnun etti
Giriş Tarihi: 21.11.2020

MANİSA'NIN Köprübaşı ilçesinde 5 bin dekar arazide yetiştirilen tescilli Köprübaşı çileğinde hasat devam ediyor. İlçenin geçim kaynağı haline gelen çilek yetiştiriciliği, kış aylarında da çiftçinin yüzünü güldürüyor. 3 bin 500 dekar arazide yetiştirilen çilekler, bin bir zahmetle toplanarak tüketicinin sofralarına ulaştırılıyor.

TESCİL BELGESİ ALINDI
Yaklaşık 15 bin ton verim alınan çilek fiyatları da sezonda 2,5-4 lira arasında olmasına karşın Kasım ayında 12-15 lira arasında satılıyor. Çilek üreticisi Rahim Özcan (45) Köprübaşı Çileğine tüketicilerin ilgisinin yoğun olduğunu açıkladı. "Köprübaşı Çileği" adıyla Türk Patent Enstitüsü'nden 'Marka ve Coğrafi İşaret Tescil Belgesi' aldıklarını ve yaz kış arandığını hatırlatan Özcan, "Hem örtü altında hem de açık tarlada çileğimiz var. Örtü altında 3 dekar, açık arazide de 25 dekar çilek yetiştiriyorum. Fiyatlar sezonuna göre çok çok iyi yüzlerimiz gülüyor, cebimiz para görüyor. Kilosu 12-15 liradan başlıyor" diye konuştu.

CÜNEYT HASÇELİK

Köprübaşı çileği çiftçiyi memnun etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA