• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ekonomide reform adımları sürüyor

Enflasyonla mücadelede önemli rol üstlenecek Fiyat İstikrarı Komitesi ile çalışmalarda eşgüdümü sağlayacak ve istikrarla ilgili gelişmeleri izleyecek Ekonomi Koordinasyon Kurulu kuruldu.

Ekonomide reform adımları sürüyor

1.7.2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 Mart'ta açıkladığı reform adımları bir bir yaşama geçiyor. Enflasyonla mücadelede önemli rol üstlenecek Fiyat İstikrarı Komitesi ile ekonomi politikalarında eşgüdümü sağlayacak, ekonomik istikrarla ilgili gelişmeleri izleyecek Ekonomi Koordinasyon Kurulu kuruldu " dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan iki ayrı kararname ile Kurul, ekonomi politikalarının eşgüdüm içerisinde daha bütüncül bir yaklaşımla oluşturulmasını ve genel koordinasyonu sağlayacak.

SEKRETERYA GÖREVİ
Kurulun faaliyet ve kararlarına ilişkin uygulama sonuçları Cumhurbaşkanı ile paylaşılacak. Kurul'un sekretarya hizmetini Hazine ve Maliye Bakanlığı'nca belirlenecek bakan yardımcısı yürütecek. Kurul, Cumhurbaşkanı Yardımcısı başkanlığında, bakanlar ve Strateji ve Bütçe Başkanı'ndan oluşacak.

Ekonomide reform adımları sürüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.