• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Turizmde bayram coşkusu

Turizmde bayram coşkusu

13.7.2021

ENUYGUN.COM Üst Yöneticisi Çağlar Erol, 5 Temmuz'dan itibaren yurtdışına alınan uçak biletlerinde artış görüldüğünü beliterek, "Kiev, Bakü, Kahire ve Düsseldorf'a bilet satışlarında artış var. Aynı zamanda Düsseldorf, Berlin ve Amsterdam'dan Türkiye'ye uçak bileti alımları da arttı" ifadelerini kullandı. Bu arada yaklaşan Kurban Bayramı tatili öncesinde de özellikle Antalya olmak üzere güney ve kuzey Ege'de otel rezervasyonlarında büyük bir doluluk yaşandığı bildirildi. Özellikle Rus pazarının açılmasının ardından Ege ve Akdeniz turizminde hareketlilik arttı. Didim'de ise Balkan ülkelerinden gelen turistler ağırlıkta ve şu an büyük otellerdeki doluluk oranları yüzde 70'ler dolayında. İngiliz hükümetinin de sezonu açmasıyla Ağustos ve Eylül aylarında Didim'de yeni bir hareketlilik bekleniyor.

Turizmde bayram coşkusu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.