• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çankırı, Yeşilyurt’ta gönülleri fethetti

Çankırı, Yeşilyurt’ta gönülleri fethetti

2.8.2021

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Yeşilyurt Esnaf Kefalet Kooperatifi'ne ziyarette bulundu. Oda ve Kooperatif Başkanı Mehmet Argun'dan kesimin sorunları hakkında bilgi alan Çankırı, pandeminden en çok etkilenen kesimi oluşturan esnaf sanatkarların yanında olduğunu dile getirdi. Ziyarette AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca ile Esnaf Odası ve Kefalet Kooperatifi yöneticileri de hazır bulundu.

ESNAF İÇİMİZDEN BİRİ
Esnaf sanatkarların sorunlarını yakından izlediğini söyleyen Ceyda Bölünmez Çankırı, "Türkiye'de esnaf kesiminin toplumsal yaşamda farklı bir yeri var. Halkın içinde yaşıyorlar, toplumun çoğunluğunu oluşturuyorlar. Esnaf içimizden biri. Şöyle bir çevremize baktığımızda hepimizin bir akrabası veya dostunun esnaf olduğunu görürüz. Dolayısıyla esnafın refahı demek, halkın refahı demektir. Esnafın beklentilerini karşılarsanız, destek olursanız toplumun beklentilerinin çoğunu karşılamışsınız demektir. Bu düşüncelerle esnaf sanatkarlara büyük önem veriyoruz. Küresel salgına rağmen Yeşilyurt Esnaf Odası ve Kefalet Kooperatifini ziyaret ederek Başkan Argun ve yöneticilerle sorunları ve çözüm yolları üzerinde fikir alışverişlerinde bulunduk" dedi.

ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI
Yeşilyurt esnafı odayı ziyaret eden Çankırı'ya büyük ilgi gösterdi. Çankırı'yı çiçeklerle karşılayan esnaf yöneticileri, İzmir milletvekilinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Çankırı'nın çalışmalarını yakından izlediklerini kaydeden Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Argun, "Ceyda hanım her zaman esnafın içinde olan, üyelerimizin arasında dolaşan, İzmir esnaf teşkilatının odalarını sürekli ziyaret eden bir dostumuz. Değerli milletvekilimizi kendimize çok yakın görüyoruz, Nazar Boncuğu'muz olarak kabul ediyoruz. Dertlerimizi, beklentilerimizi rahatlıkla, açık bir dille paylaşabiliyoruz. Ankara'da sorunlarımız hakkında çalışacağına gönülden inanıyoruz" diye konuştu.

FEDAKAR VE SAMIMI
Çankırı'nın çalışmalarını büyük bir özveriyle yürüttüğüne de dikkat çeken Başkan Mehmet Argun şunları söyledi: "Görüşmemiz esnasında bir telefon geldi ve annesinin rahatsızlığını öğrendi. Ne var ki oldukça üzülmesine rağmen aynı ciddiyetle, konsantrasyonunu bozmadan, esnafın sorunlarını masaya yatırdığımız toplantıyı bölmeden sürdürdü. Bu bir fedakarlığın göstergesidir, samimiyetin, dostluğun, içtenliğin ifadesidir. Ceyda hanım belki dile getireceği sorunlarımızın hepsini çözemeyebilir, ancak onun sıkıntılarımızın giderilmesi için elinden geleni yapacağına, bizim adımıza dinlenmeden çalışacağına gönülden inanıyoruz. Ceyda hanım bizim için farklı bir isimdir, gönlümüzde yeri ayrıdır."

Çankırı, Yeşilyurt’ta gönülleri fethetti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.