• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şirketler kiralık ev yapımına başlıyor

Şirketler kiralık ev yapımına başlıyor

14.9.2021

ÖZELLİKLE üniversitelerin bulunduğu illerde kiralarda yaşanan büyük artışların önüne geçilmesi için düğmeye basıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kurumlar kiraları düşürecek, vatandaşların rahatlamasını sağlayacak Avrupa modeli üzerinde bir çalışma başlattı. Kısa sürede alternatifli bir öneri paketi hazırlanıp Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulması ve son kararın burada verilip hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu konuda mevzuat oluşturularak, kiralamak amacıyla bina ve sitelerin yapılması için kira ve emlak vergisi gibi kalemlerde indirime gidilecek.

■ ZÜBEYDE YALÇIN - ANKARA

Şirketler kiralık ev yapımına başlıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.